ANA SAYFA

 

  KOLAJEN DOLGU
 

Artecoll yüzdeki kırışıklık ve diğer deri bozukluklarına uzun süre etki eden enjektabl bir maddedir.
Artecoll Almanya ve Hollanda’da yaygın olarak binlerce hastanın tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır. Bu tedavi Türkiye’de Dr.Fevzi Yavaş tarafından 10 yıldır başarıyla uygulanmaktadır.

Artecoll % 3,5 kolajen solusyonunda bulunan 3:1 oranında Polımetılmetakrılıt (PMMA) maddesinin kürecikler halindeki oluşumudur. Kürecikler nitelik olarak olağanüstü yüzeysel bir yumuşaklıkta homojen ve saftır. En iyi sonuçlar 5 yıl boyunca devam eder. Hastanın değerlendirilmesine göre % 89,5’i sonuçlardan memnun kalmışlardır.

Geçtiğimiz son 10 yılda kırışıklık tedavisinde biyolojik ve suni maddeler kullanılıyordu. Ayrıca otojen yağ enjeksiyonları tatbik ediliyordu. Fakat yan etkileri ve kısa sürede emilimlerinden dolayı zamanla güncellikleri azaldı.

Artecoll bileşiminde diğer kolojenlerden farklı olarak polımetılmetakrılat küreciklerini içermektedir. Bu kürecikler doku içerisinde depo edilmesinden dolayı emilimi ve reddi mümkün olmamaktadır.

Artecoll içindeki kolojen fıbril 3 ay sonunda emilimi olasada PMMA kürecikleri kalıcı olmakta ve onun çevresinde oluşan yeni doku oluşumu Artecoll’un kalıcılığını sağlamaktadır. Artecoll’ün kullanıldığı bölgeler ise alın çizgileri, iki kaş ortasındaki derin kırışıklıklar, burun, dudak çizgileri, dudak çevresi kırışıklıkları, dudak büyültülmesinde, küçük deri çöküntülerinin giderilmesinde başarı ile uygulanmaktadır.

Artecoll ilk uygulamadan 3 ay sonra yapılan tekrarlama sonrasında daha uzun etkili olmaktadır. Tıbbi uygulaması uyuşturucu sprey sıkıldıktan sonra kırışıklığın altına diğer kolojenlerin aksine deri içine değil deri altına enjekte edilmektedir.

Uygulanırken ağrıyı azaltmak için % 0,3 oranında lokal anestezik madde içermektedir. Beş yıl sonunda uygulanan hastaların % 89,5’i sonuçlardan memnun olduklarını söylemişlerdir.

Artecoll ile kırışıklık tedavisinde büyük yenilikler ve kolaylıklar elde edilmiş oldu.

 


Ana Sayfa   |  Dr.Fevzi Yavaş Hakkında  |  Doktora Sor  |  İletişim

Bağdat caddesi Ay apartman NO:370/12 Şaşkınbakkal – İstanbul | Tel:+ 90 216 386 99 11

Bu sitede yer alan bilgiler kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup hiçbir şekilde hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılamazlar.
İzin alınmadan kullanılması ya da yayınlanması durumunda yasal işlem başlatılacaktır.