ANA SAYFA
 


  DOLGU NEDİR?
 

Çok değişik dolgu maddeleri vardır. Genellikle kalıcı geçici veya sentetik yarı sentetik veya saf dolgular olarak ta ayrılabilinir. Sentetik olmayan dolguların başında hyaluranik asit gelir.

Hyaluronik asit herinsanın vücudunda  bulunanbir bağ dokusu elemanıdır. Dolgu olarak ise  bioteknolojik yöntemlerle üretilir. Hyaluronik asit normalde tüm canlıların (bitkilerde, hayvanlarda ve insanlarda) bağ dokularında, kollejen lifleri arasında bulunan ve cilde dolgunluk, parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırır. Polisakkarit yapısındadır. Hyaluronik asitin zamanla cilt yapısı içersinde azalır bu da cildin yaşlanmasındaki en önemli etkenlerden birisidir. Cildin solmasına, kırışmasına, ince ince çizgilenmesineyol açar. Bu dolgu malzemesinin cilde enjeksiyonuyla cildin parlaklığı, dolgunluğu ve elastikiyeti tekrar yerine gelir.

  Hyaluronik asit uygulamaları nerede yapılır?
 

Muayenehane şartlarında kolaylıkla uygulanabilinir.

  Hyaluranik asit uygulamaları nasıl yapılır?
 

Enjeksiyondan önce  lokal anestezi uygulanılır. ince uçlu kendi özel enjektörleri ile dolgu malzemesi cildin içine kırışıklıları dolduracak şekilde enjekte edilir. Enjeksiyon yerindeki hafif şişlik ve kızarıklık nadiren morarma olabilir.

  Hyaluranik asit uygulamaları kimler yapılır?
 

Bu alanda eğitim almış hekimler tarafından uygulanabilinir.

  Hyaluronik asit dolgu maddesi ne kadar sıklıkla yapılmalıdır?
 

Bu dolgu malzemesi vücuttan yavaş bir emilimle atılır. Bu yaklaşık 6 ay sürer. Bu yüzden 6 ayda bir yenilenmesi gereken bir işlemdir. Ancak bu süre, tedavi edilen bölgeye, cildin yapısına, anatomisine ve yaşam tarzına göre değişebilir.

  Hayaluranik asit uygulamalarında  Etki ne zaman başlar ?
 

Uygulama esnasında etki görülür. Bir hafta sonra netleşir .

  İşlemin yan etkileri nelerdir?
 

Vücutta doğal olarak bulunan bir madde olduğundan alerjik reaksiyon oluşturması mümkün değildir. FDA onaylıdır ve Amerika’da çok yaygın olarak kullanılmaktadır. İşlem sonrası çok hafif bir şişlik ve kızarık oluşabilir. Bu şişlik 48 saat içerinde kendiliğinden geçer. Oluşabilecek düzensizlikler veya takviye edilmesi gereken yerler, işlemden 15 gün sonra tekrar dolgu maddesi enjeksiyonuyla düzeltilebilir.

  Hyaluronik asit  uygulanmaması gereken durumları nelerdir?
 

Gebelik ve emzirme döneminde, dudak çevresinde uçuk enfeksiyonlarında, iltihap ve alerjik reaksiyon görülen bölgelerde uygulanmamalıdır.

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

  DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA
 

Dolgun dudaklar size çekicilik ve tazelik kazandıracak.

Dudaklara sizden alacağımız yağlı dokuları enjekte edebileceğimiz gibi Restylane gibi laboratuvarda hazırlanmış maddeler ile dolgu yapabiliyoruz.Lokal uyuşturucu spreylerle anestezi sağlandıktan sonra istediğiniz oranda dudak dolgusu yapılabilir.

Hemen işinize dönebilirsiniz.

 


Ana Sayfa   |  Dr.Fevzi Yavaş Hakkında  |  Doktora Sor  |  İletişim

Bağdat caddesi Ay apartman NO:370/12 Şaşkınbakkal – İstanbul | Tel:+ 90 216 386 99 11

Bu sitede yer alan bilgiler kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup hiçbir şekilde hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılamazlar.
İzin alınmadan kullanılması ya da yayınlanması durumunda yasal işlem başlatılacaktır.